Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Gastronomie mezi vinohrady

V září loňského roku byla otevřena nově zrekonstruovaná a hodně přestavěná původně administrativní a výrobní budova Šlechtitelky ve Velkých Pavlovicích pod názvem Vinařský penzion André.

Aprílový pátek nám přišel ideální k návštěvě této zdaleka nikoliv jen restaurace. Přestavba byla pojata velkoryse, z prostorového i materiálového pohledu. Přibyl nový sklep i rotunda, v původních sklepích našly místo nové kvalitní sudy. Najdeme i krásnou prodejnu vín a hlavně velmi pěkně zařízenou restauraci s terasou.

I když zrovna probíhala změna jídelního lístku (z pátku na sobotu velmi zajímavý termín), obsluha i kuchyně obstála velmi dobře. To, co už v menu nebylo, pružně nahradili novinkami z menu budoucího. Ochutnali jsme zajímavé a zručně uvařené pokrmy v kominaci s výbornými víny. Návštěvníka určitě potěší, že tu vína nabízejí za vinotéční ceny - je až neuvěřitelné, že můžete sedět v luxusní restauraci uprostřed vinohradů a popíjet výborná vína v ceně od nějakých 130 Kč. Navíc tu všechna vína nabízí i po skleničkách. Zkrátka ráj milovníků vína a gastronomie.

Ochutnali jsme několik místních specialit a můžeme jen doporučit. Navíc kombinace jehněčího s Pinot Noir barrique 2009 byla skutečně opulentní.

Domácí raviola plněná srnčím ragů podávaná s omáčkou z lišek a lanýžovým olejem

Jehněčí kolínko na kořenové zelenině s hráškem.

Skořicový creme bruleé s jablečným chutney

Více obrázků

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Mějte své víno pod kontrolou

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve