Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Francie na jižní Moravě

Tomáš Jakeš, šéfkuchař vyučený ve Francii michelinským šéfkuchařem, opět řádil. V Retro Grilu se hodovalo ve francouzském stylu. Skvělé pokrmy si nenechala ujít ani Miss Víno Lucie Klukavá a její vinařský patron Bronislav Vajbar.

Na speciálním menu bylo devět položek, jedna lepší než druhá. Navíc ke každému chodu přišlo jedno víno z archivu Vinařství U Kapličky. Nebyl tedy důvod, neochutnat vše. Lucie je známá svou chutí k životu i jídlu, tak vzhůru ke gastronomické nirváně.

"Šneci po Burgundsku byly skvělí, ale úplně mě dostalo telecí karé na liškovém ragů" říká Lucie. K pokrmům si nakonec raději dala mladý Sauvignon, i když jelení hřbet zauzený studeným levandulovým kouřem podávaný s dýňovým mousse s chutí doplnila Neronetem ročníku.

Nezbývá než dodat, že i kohout na víně byl skutečným mistrovským dílem. Těšíme se na další gastro show tohoto talentovaného kuchaře a doufáme, že i provozovatel restaurace pochopí vyjímečnost gastronomie a napříště vykáže početnou komunitu kuřáků do venkovních prostor.

Více obrázků

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Víno s dotykem historie

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve