Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Vyzkoušejte nový zážitek z pití vína!

Kliknutím zvětšíte obrázek

Kalíšek Turbulence je vyroben unikátní technologií, která s sebou přináší jedinečný design a něco navíc. Společnost Crystalex využila své dlouholeté zkušenosti v oboru a v kombinaci s tradiční kvalitou naší skloviny vytvořila unikátní kalíšek, který lehkým točením způsobí vínu to, co běžnému dekantování trvá hodiny.


Rychlejší oxidace 

Speciálně tvarovaná vlnka způsobuje při jemném točení kalichu lepší a rychlejší oxidaci vína než za běžných podmínek. Není již tedy potřeba připravovat víno hodiny před podáváním. Stačí pouze pár vteřin krouživého pohybu kalichem a pomocí plastického tvarování dojde k rychlejšímu okysličení nápoje.

Proč je důležitá oxidace u vín?

Okysličení odstraňuje pachy, které vína za dobu uzavření vytvořila. Lépe tak vynikne buket jednotlivých vín. 

Zvýraznění smyslových vlastností vína

Vůně je jeden z nejdůležitějších znaků při hodnocení jakosti vín. Dle aroma můžeme určit například původ či odrůdu daného vína. Právě vnitřní tvarování způsobuje při pohybu vína uvolňování aromatických látek a zvýraznění chuti. Konzumace vína tak nabývá zcela nových rozměrů!

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Specializované prodejny se sýry a italskými specialitami.

dekorace10
dekorace11
dekorace12