Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální reportáže a zpravodajství

Kliknutím zvětšíte obrázek

na této stránce najdete všechny reportáže a zprávy o aktuálním dění v daném ročníku

 

 

 

 

Čtvrtý den hodnocení

Čtvrtek 27. 7. byl posledním dnem hodnocení. Na pátek 28. 7. zbyla jen jediná komise s opakovanými vzorky. Na pořadu dne byly komise polosladkých vín, sladkých vín, rosé a poprvé v historii hodnocená kategorie organických vín. V každé ze zmiňovaných kategorií se našlo nejméně jedno excelentní víno hodnocené nad 90 bodů, které obdrží velkou zlatou medaili.

O velmi zajímavé zpestření programu se postaral ředitel hotelu Mirek Bukva, který nás pozval na střechu, na kterou hotel umístil již v loňském roce včelí úly. Včeličkám se na střeše velmi dobře daří a v letošním roce už snesli 250 kg medu.

(Ne) vinné Kralupy

Vinotéka Sommelier patří mezi základní stavební kameny Turné KRÁLE VÍN. Majitel Richard Alberovský tu dokázal vytvořit nejen vstřícné prostředí se skvělou nabídkou moravských a českých vín, ale také vybudovat širokou základnu vínomilců, kteří tu při pravidelných degustacích u krbu ochutnávají to nejlepší.

Exkurze na Svaté Kláře

Úterý 25. 7. bylo věnované bílých suchým a červeným extrasuchým vínům. Hodnotitelé přidali dalších 6 velkých zlatých medailí, tedy vín s bodovým ziskem nad 90 bodů. Celé hodnocení probíhá v luxusním prostředí Clarion Congress Hotel Prague.

Výlet na Salabku

Úterý 25. 7. bylo věnované bílých suchým a červeným extrasuchým vínům. Hodnotitelé přidali dalších 6 velkých zlatých medailí, tedy vín s bodovým ziskem nad 90 bodů. Celé hodnocení probíhá v luxusním prostředí Clarion Congress Hotel Prague, kde o nás všichni – od pokojských až po kuchaře – pečují jako o vlastní.

Druhý den hodnocení

Hodnocení více než 1200 vzorků vín českých a moravských vinařů začalo 24. července v pražském Clarion Congress Hotelu ve Vysočanech. 20 hodnotitelů, enolog soutěže Bc. Jaroslav Suský a ředitel soutěže Branko Černý, MBA zasedlo v luxusním prostředí kongresových sálů.

Výlet do Třebívlic

Pořadatelé projektu KRÁL VÍN České republiky se každý rok snaží připravit zajímavý program, při kterém by si mohli hodnotitelé odpočinout a připravit se na další náročný den. První večer patřil prohlídce vinic a vinařství JOHANN W ZÁMECKÉ VINAŘSTVÍ TŘEBÍVLICE.

KRÁL VÍN České republiky 2017

Hodnocení více než 1200 vzorků vín českých a moravských vinařů začalo 24. července v pražském Clarion Congress Hotelu ve Vysočanech. 20 hodnotitelů, enolog soutěže Bc. Jaroslav Suský a ředitel soutěže Branko Černý, MBA zasedlo v luxusním prostředí kongresových sálů.

Plzeňské růžové mámení

Plzeňský Parkhotel byl poslední zastávkou Dnů v růžovém. A nutno říci, že závěr celé dvouměsíční tour se vydařil. Na 150 západočeských milovníků vína zaplnilo konferenční sál a užívalo si několik hodiny pohody se skvělými víny.

Růžový zámek

Zámek Mělník, sídlo vinařství Chateau Mělník se stal hostitelem růžových slavností poprvé a nutno říci, že velmi zdařile. Jiří Lobkowicz nechal zámek potáhout růžovým suknem, personál, včetně sebe oblékl do růžových triček a pak už se jen čekalo na návštěvníky. Vzhledem k palčivému slunci a konkurenci pivního festivalu na náměstí, můžeme v prvním ročníku více než 200 návštěvníků považovat za úspěch.

Šíleně růžová Praha

Pražský hotel Clarion Congress patří nejen mezi největší kongresové hotely v ČR, ale také se v něm odehrávají ty největší vinařské akce pořadatelského týmu KRÁLE VÍN České republiky. Nejinak romu bylo při Dnu v růžovém v Praze.

Znojmo rekordně růžové

JAROVÍN ROSÉ se „narodil“ v Dobšicích, na předměstí Znojma. Dobšice mu byly brzo malé a tak se přestěhoval do Znojma. V posledních čtyřech letech se nejlepší růžová vína prezentují v historických uličkách Znojma u radnice v Obrokové ulici. Akce je outdoorová,  návštěva do jisté míry závisí na počasí a je tak trochu výkyvná. Ovšem v letošním roce se vykývla zcela neuvěřitelně.

Ostrava na růžovo

Ostravský Clarion Cogress Hotel je stabilní základnou kvalitních vín v Ostravě. První akce s růžovými víny se tu konala již před 8 lety a stále se koná! Za tu dobu se akce kombinující skvělá vína s dechberoucími pokrmy dostala téměř k dokonalosti.

Růžové opojení v jižních Čechách.

Českobudějovický hotel Clarion se mění dvakrát ročně na Mekku milovníků českých a moravských vín. V případě Dnů v růžovém současně i na Mekku milovníků kvalitní gastronomie. Jihočeští milovníci kvalitních zážitků zcela zaplnili prostory lobby i restaurace Benada. S radostí a úsměvem poctivě ochutnávali 218 růžových vín a klaretů 101 vinařů soutěžících v JAROVÍN ROSÉ 2017 a s nemenším nadšením i 56 sektů a frizzante z hostujícího KRÁLe VÍN České republiky.

Ostravování

První ročník gastronomického veletrhu proběhl v Ostravě, v Clarion Congress Hotelu. Na pořadu dne byly soutěže a prezentace gastronomických škol, přednášky profesionálů v oboru, kuchařská show. prezentace menu jednotlivých restaurací a další.

KRÁL VÍN České republiky 2017

zná své první medailisty. Zatím pouze v „bublavých“ kategoriích šumivých a perlivých vín. Pořadatelé již v loňském roce zavedli pravidlo jarního hodnocení těchto vín, aby se mohla prezentovat, spolu s rosé víny, na jarní části turné – Dnech v růžovém. Chtějí tak podpořit jejich konzumaci v jarních a letních měsících – na terasách, zahradách a u bazénů.

JAROVÍN ROSÉ 2017

1. dubna byla v hotelu Centro v Hustopečích odbornou komisí ohodnocena celá rekordní nálož letošní národní soutěže růžových vín a klaretů JAROVÍN ROSÉ 2017.

Apríl párty v růžovém

Restaurace Amandé hustopečského hotelu Centro se večer 1.dubna proměnila v růžový ráj. Všichni návštěvníci přišli v růžovém, podávala se růžová vína a i některé pokrmy na skvělém rautu zářily růžovými odstíny.

Královský košt v Českých Budějovicích

se konal již popáté na obvyklém místě – v hotelu Clarion. Letos se konal po záštitou primátora statutárního města České Budějovice Ing. Jiří Svobody, který přišel košt nejen slavnostně zahájit, ale zdržel se a ochutnal řadu skvělých vín. Návštěva byla odpovídající významu akce.

Snoubení na Táborském festivalu vína

Tradičním hostem nejdelšího vinařského festivalu v ČR je Branko Černý, který snoubí vybrané pokrmy ke špičkovým vínům nejlepších vinařů loňského KRÁLE VÍN České republiky.

Královský košt v Hradci Králové

Hradec Králové je místem s velkou koncentrací milovníků vín. Proto se již před několika lety dostal do hledáčku pořadatelů projektu KRÁL VÍN České republiky.  Kongresový sál hotelu Černigov byl letos zaplněn více než 200 návštěvníky do plné kapacity sálu, tak aby se nikdo netlačil a nevznikaly zbytečné fronty.

Salon vín otevřen.

V pátek 3. 2. byly slavnostně vyhlášeny výsledky Národní soutěže vín a otevřen Salon vín 2017. Championem se stal Ryzlink vlašský 2015, pozdní sběr, řady Collection 1508 Reservé, č. šarže 5309 , Zámecké vinařství Bzenec, s.r.o.

Brněnský závěr Turné

Turné KRÁLE VÍN, které mělo podle původního plánu probíhat v září a říjnu, se rozrostlo natolik, že pro poslední zastávku zbyl až lednový termín. Možná bylo o to brněnské setkání hezčí a více inspirující. V krásném a stylovém sklepě Moravské banky vín se sešla čtyřicítka milovníků vína, která s nadšením ochutnala skvělá vína. Ve většině případů se jednalo o labutí píseň zcela vyprodaných produktů...

Královský košt v Praze

je historicky nejstarší degustací projektu KRÁL VÍN České republiky. V posledních letech se pravidelně koná v Clarion Congress Hotelu Prague. Návštěva byla doslova rekordní. Již 14 dnů před termínem koštu bylo vyprodáno. Mnoho desítek zájemců se tak na košt nedostalo, ale pořadatelé upřednostnili plynulou obsluhu a kulturní prostředí k degustaci před tržbou či uspokojením všech požadavků. Nejsložitější bylo obsloužit 500 příchozích návštěvníků v šatně, poté už probíhalo vše hladce.   

Královský košt v Ostravě

patří mezi základní stavební kameny projektu KRÁL VÍN České republiky. Od samého počátku se koná v Clarion Congress Hotelu, resp. v hotelu Atom. Letos se konal po záštitou primátora statutárního města Ostravy Ing. Tomáš Macury, MBA. Návštěva byla, po loňském lehkém výpadku, doslova rekordní. Přesto se podařilo plynule obsluhovat všechny návštěvníky a netvořily se zbytečné fronty.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Specializované prodejny se sýry a italskými specialitami.

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve