Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Královský košt v královském městě

Hustopeče jsou zcela jistě nejmenším městem, ve kterém se Královský košt koná. To však neznamená, že by nebyl dostatečně významný či navštěvovaný. Potkávají se tu místní obyvatelé a vinaři s milovníky vína z celé ČR, kteří se rozhodli, že stráví krásný víkend ve Wine Welnness hotelu a mezi vinohrady. 

Co vše mohli návštěvníci na Královském koštu zažít? Především pultovou degustaci 300 nejlepších českých a moravských vín z letošní soutěže KRÁL VÍN České republiky. Připomeňme, že sem 153 vinařů přihlásilo 1203 soutěžních vzorků. Vína jsou distribuována z celkem 6 stanovišť za pomoci sommelierů.

Pořadatelé zajistili pro Hustopeče speciální občerstvení - poctivé Královské ragů s karlovarským knedlíkem, které z hovězího masa, červeného vína a kořenové zeleniny skvěle uvařil místní šéfkuchař Vilém Harašta.

Součástí programu je společný přípitek championem, kterým se letos stalo Veltlínské zelené 2015 pozdní sběr z Vinařství ZD Němčičky.

K vínům patří i pramenitá voda Aquila - nejlepší partner k vínu.

Zajímavá byla i degustace tří plantážních čokolád - bílé, mléčné a hořké - v kombinaci s vybranými víny.Celkem 10 druhů čokolád si návštěvníci mohli odnést domů.

Velmi populární je losování tomboly. Vyhrát bylo možné výborná moravská vína, sady skleniček z Crystalexu, kosmetické výrobky z hroznů a winelády z Wine wellness hotelu Centro Hustopeče a samozřejmě také vouchery opravňující k pobytu v hotelovém wellness. 

Chcete pomoci ženám s rakovinou prsu? My ano a děláme to dlouhodobě. Na všech Královských koštech můžete přispět na Mamma HELP – pacientské sdružení žen s onemocněním rakovinou prsu. V Hustopečích mohli účastníci přispět do veřejné sbírky výměnou za drobné dárkové předměty.

Děkujeme partnerům vinařského projektu KRÁL VÍN České republiky
Vaše tašky - naše starost

slamove
vrbice1
vrbice2
pálava
bouřka
mikulov
svatý kopeček
vinice2
kraví hora
nová ves
vinice karpaty
sudy žebřík
lahve3
sudy
zelena vinice
kutna hora
Vinice
láhve skládané
sklep
reistna
rybník
archiv
pálava2
lahve